Про режим paperless у країні на Diia Summit Spring 2021 в рамках Всеукраїнського Форуму "Україна 30. Цифровізація»

Технологія paperless, або в перекладі на українську «без паперу» зародилася вже давно та з останнім часом лише набирає обороти.

Сам по собі цей процес не виник на пустому місці, він є результатом процесу технічного прогресу, який в свою чергу став рушійною силою діджиталізації.

Поступово світ переходить до нових технологій, світ змінюється, з приходом нових технологій, які покращують та спрощують процеси,зменшують час на їх виконання.

Важливо розуміти, що технологія paperless не є відокремленим напрямком, а є частиною глобальних процесів діджиталізації. Як зазначив співзасновник Monobank, Олег Гороховський в рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Цифровізація»: - «Треба поміняти технології і прийде paperless. Не існує технології paperless, існують правильні процеси взаємодії громадянина і держави, що не народжують папери».

Держава за останні роки почала робити сміливі кроки до діджиталізації взаємодії громадянин і держави, наприклад:

- вже багато державних послуг можна отримати онлайн на базі розробленого додатку Дія;
- сьогодні існують декілька способів отримання електронного підпису;
- Е-Малятко,де є можливість батькам з немовлям отримати до 10 державних послуг лише за однією електронною заявою;
- послуга надання цифрових копій документів, електронна копія в Дії надається в один клік, обов'язково за згодою власника та є набагато безпечнішою за паперові,оскільки на копії розміщується спеціальна мітка, що фіксує, кому саме була надіслана копія документу;
- можливість відкрити ТОВ і ФОП у режимі онлайн.

«Повна побудова цифрової держави дає можливість всім органам і службам ефективно працювати онлайн, за будь-яких обставин, будь-якому місці, будь-який час. Крім цього, 24 серпня цього року Україна увійде в режимpaperless. Як ми і обіцяли – ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг і ми зробимо все, аби держава без паперу існувала дійсно не«на папері», - підкреслив Президент.

Важливим є не тільки переведення паперових носіїв в електронний вигляд, а й побудова правильних та зручних механізмів роботи з ними.

Група компаній КИТ активно підтримує напрямок країни paperless, та готова активно надавати свої послуги з оцифрування та структурування даних на базі своїх розробок та технології у сфері перетворення паперових носіїв у електронний вигляд та зручної організації цих даних, для швидкої і зручної роботи з ними в електронному вигляді.

Посилання на першоджерело: